کد خبر: 80503
صنعت
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان:

مجوز اقتصادی به صنایع باید بر پایه ۳ کد اعطا شود 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان گفت: مجوز صنعتی باید بر اساس سه کد از جمله کد ملی، کد پستی و کد اقتصادی اعطار شود که بتوان به ثبت مبنا دست یافت و از آمارهای صنعتی در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی به‌کار برد.

نعمت الله اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴ اظهار داشت: آمار داده می‌شود که اصفهان‌بالغ بر ۸ هزار واحد صنعتی دارد در صورتی که یک سوم آن وجود خارجی ندارد.

وی ادامه داد:  اطلاعات و آمار  بهین یاب صنایع باید پالایش و به‌روزرسانی شود.

اکبری خواهان افزایش سواد آماری در مسئولان شد و افزود: نگاه ما با صنایع در تعریف ابتدایی از کارگاه صنعتی متفاوت است به این صورت که از  نگاه وزارت صمت مثلا اگر یک کارگاه خیاطی بیش از ۱۰ دستگاه داشته باشد را یک کارگاه صنعتی تلقی می‌کنند و غیر از آن را در ردیف کسب و کار تقسیم می‌کنیم  در صورتی که این نگاه برای ما مفهوم نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان تصریح کرد: آمار ارائه شده از صنایع را باید دید برپایه چه قلم‌آماری یا میکرو داده‌هایی مطرح می‌کنند.

وی از عدم همکاری صنایع و کارگاه‌های کوچک در سرشماری‌ها خبر داد و گفت: امسال طرح سرشماری به‌صورت پایلوت در ۵ استان از جمله اصفهان، خوزستان، شمال کاشان و … اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

خبر پیشین
سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران دهه فجر امسال برگزار می‌شود
خبر بعدی
صنایع فولادی به تنهایی نمی‌توانند بار توسعه اقتصادی کشور را به دوش بکشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست