کد خبر: 70801
صنعت
رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی در متالکس ۲۰۲۱ عنوان کرد:

در طرح ساخت یک میلیون مسکن، حساب ویژه‌ای برای ذوب‌آهن باز کردیم

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:  این مجتمع عظیم صنعتی اعلام کرده است در ساخت مسکن پشتیبان دولت یازدهم است، ما نیز این همراهی را به فال نیک می‌گیریم و حمایتمان را از این صنعت مادر اعلام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (متالکس۲۰۲۱ ) شنبه هفتم مهرماه با حضور عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان، رسول کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان، مهرداد اکبریان رئیس انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن ایران و جمعی دیگر از مسئولان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان افتتاح شد.

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: در مجلس شورای اسلامی در ذیل کمیسیون سیاست خارجی مجلس، کمیته‌ای طی چند ماه گذشته تحت عنوان دیپلماسی اقتصادی تاسیس کردیم که بنده به عنوان رئیس این کمیته با وزاری صمت، اقتصاد، امور خارجه و … مذاکراتی را انجام دادم تا وزرای دولت، بخش دیپلماسی اقتصادی را به عنوان یک محور کلیدی در برنامه‌های خودشان قرار دهند.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی برای اینکه تولید بتواند در ریل پیشرفت هر چه بیشتر قرار بگیرد و همچنین صادرات را به دلیل ارزآوری بالا تقویت نماییم برنامه‌های بسیاری تعریف کردیم تا بتوانیم پشتیبان شایسته تولید باشیم و لذا از هیچ تلاشی فرو گذار نمی‌کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم رونق تولید را به عنوان یک راهکار برای گشایش در چالش‌های مختلف کشور مدنظر قرار داده است و لذا تلاش داریم تا بالاترین سطح حمایت از تولید کنندگان را داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان همچنین با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان گفت:  ذوب آهن اصفهان به عنوان تولید کننده مقاطع ساختمانی در سطح جهان شناخته شده است و در کشورمان نیز به این واسطه این صنعت بزرگ در بخش اعظمی از بناهای کشور  نمادی از این کارخانه و تلاش شبانه روزی کارکنان آن وجود دارد و لذا این تولید سراسر افتخار، ماندگار است.

وی با اشاره به اینکه در طرح ساخت یک میلیون مسکن در دولت یازدهم، حساب ویژه‌ای برای ذوب آهن اصفهان باز کردیم، افزود: این مجتمع عظیم صنعتی اعلام کرده است در ساخت مسکن پشتیبان دولت یازدهم است، ما نیز این همراهی را به فال نیک می‌گیریم و حمایتمان را از این صنعت مادر اعلام می‌کنیم تا بتوانیم از مسیر این تعامل و با تولیدات استاندارد این مجتمع عظیم صنعتی مسیر خانه دار شدن هموطنان عزیزمان را هموارتر کنیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: تولید ریل به همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان به نقطه اتکا رسید و از همین جا شایسته می دانم به تک تک این عزیزان خسته نباشید و دست مریزاد عرض کنم.

وی در پاسخ این سوال که کمیته دیپلماسی اقتصادی چه حمایتی می‌تواند از بخش صادرات ذوب آهن اصفهان داشته باشد گفت: ذوب آهن اصفهان صنعتی است که بیش از نیمی از محصولات خودش را صادر می‌کند و این آمار حاکی از کیفیت بالای محصولات این شرکت است، همین موضوع سبب شده مدال افتخار صادرات کشور را کسب کند. با توجه به اهمیت حفظ بازارهای صادراتی، این کمیته برنامه ریزی ویژه‌ای برای صنایع بزرگی همچون ذوب آهن دارد زیرا این مجموعه‌های ارزش‌آفرین در ارزآوری برای کشور نقش کلیدی دارند و هر یک سفیری برای ایران اسلامی نقاط مختلف جهان به شمار می‌روند.

رسول کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: از ۶۰۲ میلیون دلار صادراتی که در شش ماه گذشته صرفا از گمرکات استان اصفهان انجام شده است سهم ۵۴ درصدی را صنایع فولادی استان به خودشان اختصاص دادند. این غیر از آماری است که شرکت‌های فولادی مانند ذوب آهن و فولاد مبارکه از بنادر شهید رجایی و سایر گمرکات مرزی کشور داشتند.

وی افزود: در جهت حمایت از صنعت فولاد همزمان با تاسیس ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین فولاد ساز ایران، نخستین گمرک اختصاصی کشور در این شرکت احداث شد و پس از آن فولاد مبارکه صاحب گمرک اختصاصی شد که این دو گمرک دارای چارت سازمانی مصوب سازمان مدیریت کشور هستند.

گفتنی است ذوب آهن اصفهان و همچنین شرکت مهندسی و پویش ساخت با برپایی غرفه دستاوردهای این شرکت مادر صنعتی نظیر ریل، ورق سازه‌های فولادی، آرک و…  را به نمایش گذاشت و کارشناسان این مجموعه پاسخگوی سوالات مراجعان بودند.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا دهم مهرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای علاقمندان عرصه متالورژی خواهد بود.

انتهای پیام/

خبر پیشین
داربی دوستانه فوتبال اصفهان گل نداشت
خبر بعدی
خصوصی سازی صنایع فولاد طی دو دهه ۷۰ و ۸۰ مطرح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست