کد خبر: 53102
معدن
در ۴ ماه نخست ۱۴۰۰ محقق شد

افزایش ۶ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ

میزان تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۰، بیش از ۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن از ابتدای فروردین تا پایان تیر ۱۴۰۰، حدود ۱۷ میلیون و ۴۲ هزار و ۳۶۴ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۹، حدود ۱۶ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۴۰ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» پنج میلیون و ۸۰۱ هزار و ۱۴۵ تن، «چادرملو» چهار میلیون و ۱۲۱ هزار و ۶۱ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» دو میلیون و ۸۳ هزار و ۲۶ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۵۳۲ هزار و ۲۲۴ تن، «مرکزی» یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۲۹۴ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۶۶۹ هزار و ۳۸۷ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۶۵۹ هزار و ۶۲۸ تن، «صبانور» ۴۲۸ هزار و ۳۴ تن، «جلال آباد» ۱۷۵ هزار و ۲۱۴ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۲۷۸ هزار و ۳۵۱ تن کنسانتره آهن تولید کردند.

طی چهار ماهه نخست امسال، شرکت‌های بزرگ پنج میلیون و ۳۶۱ هزار و ۳۲۰ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (پنج میلیون و ۹۴۷ هزار و ۵۳ تن)، حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان تولید کنسانتره آهن در ماه تیر، سه میلیون و ۳۴۹ هزار و ۹۲۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (چهار میلیون و ۱۳۰ هزار و ۹۲۴ تن)، ۱۹ درصد کاهش یافت.

شرکت‌های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان تیر، ۳۷۸ هزار و ۱۹۸ تن سنگ‌آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۴۰۲ هزار و ۵۹۳ تن)، ۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد، اما ارسال سنگ‌آهن دانه‌بندی با ۴۴ درصد افزایش از ۶۴۷ هزار و ۷۴۰ تن چهار ماهه سال ۹۹ به ۹۳۴ هزار و ۸۹۷ تن در چهار ماهه امسال افزایش یافت.

میزان تولید و ارسال دانه‌بندی در ماه تیر ۱۴۰۰ نیز به ترتیب، «۱۴۷ هزار و ۳۱۰ تن» و «۲۴۳ هزار و ۱۱۳ تن» بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۱۹ هزار و ۱۸۱ تن تولید و ۱۹۵ هزار و ۸۲۰ ارسال دانه‌بندی)، حاکی از افزایش ۲۴ درصدی در هر دو بخش است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی ذوب‌آهن در پروژه‌های انتقال آب و پساب
خبر بعدی
صرفه‌جویی ۶۸۱ میلیون دلاری واحدهای تابعه ایمیدرو در سال ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست