کد خبر: 01031001
صنعت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

ذوب آهن اصفهان، ۵۵۰ فرصت پژوهشی برای دانشگاهیان فراهم کرد

نمایشگاه و رویداد ملی عصر امید (گام دوم انقلاب) دانشگاه آزاد اسلامی با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و تعدادی از مسئولان کشوری هشتم خردادماه در مصلی تهران، گشایش یافت.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، این نمایشگاه با حضور ذوب آهن اصفهان و با هدف ایجاد و خلق فرصت‌های مشترک از طریق تعامل نزدیک، پویا و حرفه‌ای با صاحبان ایده، تولیدکنندگان محصولات فناورانه و متخصصان تا یازدهم خردادماه، پذیرای مسئولان کشوری، وزارتخانه‌ها، صنایع بزرگ، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حوزه فناوری خواهد بود.

قالیباف در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: پیشرفت و‌ اقتدار کشور مرهون تلاشگران عرصه علم است، با این رویکرد، نظام مقدس اسلامی که همواره بر پایه آرمان های الهی و اهل بیت(ع) استوار است و کسانی که بر این اساس قدم بر می دارند هراسی از دشمن به دل خود راه نمی دهند.

وی گفت: پیوند دانشگاه و صنعت می تواند ثمرات بسیار مثبتی برای هر دو مجموعه داشته باشد و این مهم باید هر چه بیشتر تقویت شود .
طهرانچی نیز با بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان بر لزوم ارتباط نزدیک تر دانشگاه و صنعت اشاره کرد و گفت: ذوب آهن اصفهان با فراهم کردن زمینه پژوهش دانشگاهیان همواره ارتباط خود را به بهترین نحوه با دانشگاه و مراکز دانش بنیان حفظ کرده است که نمونه بارز آن ارایه ۴ چالش به دانشگاهیان است که زمینه ۵۵۰ فرصت پژوهشی را  برای دانشگاهیان فراهم نمود .
رئیس دانشگاه آزاد افزود: تاسیس دفتر مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و ذوب آهن اصفهان نقطه عطفی برای هر دو مجموعه است و در همین قالب سعی شده پایان نامه های دانشگاهی، پروژه محور و کاربردی باشد.
گفتنی است؛ این رویداد با شعار ۱۰۰۰ ایده و استارت آپ، ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، فرصتی برای شناسایی ایده‌ها و استعدادهای برتر شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری، تحقیق و توسعه است و همچنین فرصتی مناسب برای معرفی و رشد شرکت های دانش‌بنیان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تولید ۹ میلیون تن فولاد در ۴ ماه/ کاهش با حفظ جایگاه جهانی
خبر بعدی
ذوب آهن اصفهان و دانشگاه‌ها، ارتباط هدفمندی با هم دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست