کد خبر: 012001
معدن
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

توسعه معدنی، اولویت چادرملو در زنجیره فولاد باشد

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه شرکت چادرملو در بخش های اکتشاف، استخراج و تامین مواد اولیه، یک برند معدنی در کشور محسوب می شود، اعلام کرد: تمرکز بر توسعه معدنی در زنجیره فولاد، در اولویت برنامه های چادرملو قرار گیرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری که در بازدید از مجتمع چادرملو و در جلسه پایش اقدامات و برنامه های این شرکت سخن می گفت، افزود: شرکت چادرملو توسعه معدنی را محور برنامه ها قرار دهد و تمرکز خود را معطوف به حفظ این برند در تامین خوراک کند.

وی با بیان اینکه به رغم داشتن نگاه داخلی به تامین مواد اولیه و شناسایی ذخایر، باید به صورت فرامرزی نیز اقدام به تامین خوراک کرد، گفت: تحقق این هدف از کشورهای همسایه و افریقایی امکان پذیر است و چادرملو باید این موضوع را در آتیه مد نظر قرار دهد.

جعفری تاکید کرد: این مجموعه بهره مندی از تکنولوژی های روز در امر استخراج را در دستور کار قرار دهد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه هر اقدام توسعه ای که دارای ارزش افزوده باشد، توسعه در بخش های دیگر را به همراه خواهد داشت، عنوان کرد: مواد اولیه و زیرساخت از عوامل راهبردی در تحقق این مهم خواهد بود.

جعفری افزود: تامین گاز و برق به صورت پایدار، از الزامات تولید به شمار می رود و در حوزه برق، طبق توافق با وزارت نیرو، برنامه ها برای احداث ۱۰ هزار مگاوات از سوی شرکت در حال انجام است.

جعفری انجام مذاکرات با مجموعه های ذیربط در حوزه تامین پایدار گاز را از برنامه های پیش روی این سازمان اعلام کرد.

توسعه برنامه های اکتشافی و ژئوفیزیک هوایی در چادرملو

مدیرعامل شرکت چادرملو نیز طی سخنانی گفت: برنامه های اکتشافی و حفاری چادرملو در سال جاری توسعه می یابد.

ناصر تقی زاده افزود: در این زمینه در ۱۷ آنومالی با سازمان انرژی اتمی قرارداد اکتشاف و ژئوفیزیک هوایی منعقد شده است.

وی اعلام کرد: ذخایر جدیدی در اطراف معادن چادرملو شناسایی شده و ذخایر سنگ محدوده ها تا حدود ۹۰ میلیون تن افزایش یافته است.

در شرایط فعلی بازار، اکتشاف و استخراج سنگ آهن در هر عمقی توجیه اقتصادی دارد

وجیه اله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در بازدید از مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد با تاکید بر ضرورت دستیابی به منابع جدید سنگ آهن در کشور افزود: در شرایط فعلی بازار داخلی و جهانی موضوع اکتشاف و استخراج سنگ آهن کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است و باید در این زمینه همت گمارد .

مهندس جعفری ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های موثر چادرملو و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور، بر حمایت خود از هر طرحی که موجب ایجاد ارزش افزوده در فرآینده تولید و سود آوری شرکت‌ها گردد تاکید کرد.

در ادامه پس از گزارش مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در خصوص عملکرد سال گذشته، مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت چادرملو به بیان برخی موانع در راه اجرای طرح های توسعه شرکت از جمله معطل ماندن عملیات اجرایی طرح های دارای مجوز و پروانه به بهانه های محیط زیستی پرداخت و خواستار توجه و رسیدگی و مانع زدائی از روند اجرایی طرح های توسعه چادرملو گردید

انتهای پیام/

خبر پیشین
فساد و ناکارآمدی فوتبال را احاطه کرده‌ است
خبر بعدی
سقوط گروه فلزات اساسی به رتبه چهارم معاملات بورسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست