کد خبر: 110201
صنعت
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:

ذوب‌آهن اصفهان می‌تواند در توسعه ریلی چابهار نقش آفرین باشد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به ظرفیت‌های ذوب‌آهن اصفهان گفت: این شرکت می‌تواند در توسعه ریلی چابهار نقش آفرین باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور  با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه لجستیک چابهار اظهار کرد: این شرکت با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در راستای توسعه ریلی چابهار نقش مهمی را داشته باشد.

محمد در این بازدید با مسئولان ذوب آهن در خصوص تعامل و همکاری بیشتر گفت‌وگو کرد و تولید ریل را، دستاورد بزرگ کشور توسط ذوب آهن اصفهان برای توسعه حمل و نقل ریلی توصیف کرد.

محمد جعفر صالحی معاون خرید و علیرضا رضوانیان معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن نیز در غرفه این شرکت با مسئولان بازدید کننده مذاکره کرده و پاسخگوی بازدیدکنندگان بودند.

 عدم برخورداری ذوب‌آهن از سهمیه سنگ آهن

معاون خرید ذوب آهن اصفهان در این دیدار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر حمایت از تولید ملی، اظهار کرد: این مجتمع عظیم صنعتی در شرایط کنونی برای تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن و زغال سنگ با مشکلات بسیاری مواجه است و ذوب آهن به دلیل عدم برخورداری از سهمیه سنگ آهن، مورد بی مهری قرار گرفته است.

وی افزود، حرکت شرکت‌های معدنی به سمت تولید فولاد که در تخصص آن‌ها نیست، نادرست است و این شرکت‌ها باید به افزایش کمی و کیفی تولید در حوزه معدن تمرکز کنند .

صالحی اظهار کرد: اگر ذوب آهن اصفهان دغدغه تامین مواد اولیه نداشته باشد، می‌تواند بیش از گذشته محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل را تولید کند که در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی نقش مهی دارد.

رضا راستی مدیر کل دفتر ترانزیت گمرک ایران و محمدعلی خاشی، ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان نیز در غرفه ذوب آهن اصفهان حضور یافتند و با سلطانی مدیر امور فنی و برنامه ریزی تولید شرکت گفت‌وگو کردند.

معرفی ظرفیت‌ها و امتیازات بندر چابهار در همایش و نمایشگاه لجستیک

همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار با حضور سعید محمد معاون رئیس جمهور و دبیر شواری عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از کارشناسان و متخصصان حوزه حمل و نقل کشور، ۳۰ دی ماه آغاز به کار کرد.

هدف از برگزاری همایش و نمایشگاه یاد شده معرفی ظرفیت‌ها و امتیازات بندر چابهار به عنوان کانون جدید لجستیک و زنجیره تامین کشور است.

همچنین، در همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار راهبردهای عملی برای فعالسازی دالان ترانزیت جنوب-شمال از طریق چابهار و جایگاه لجستیکی این بندر به عنوان محور توسعه مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوب‌آهن برد اما به صدر نرسید
خبر بعدی
ظرفیت‌های تولید داخلی سرب و روی استفاده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست