کد خبر: 91602
معدن
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

صندوق بیمه معدن، در سرمایه‌گذاری‌های کلان نقش‌آفرینی کند

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق‌های جدید متناسب با اهداف توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی شد و گفت: این صندوق در سرمایه‌گذاری‌های کلان نیز نقش‌آفرینی کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری در جریان ارایه گزارش این صندوق اظهار کرد: این نهاد پشتیبان بخش معدن، عملکرد رو به رشدی در حوزه معادن کوچک و متوسط بخش خصوصی داشته است اما ضروری است که از این پس جایگاه و اثربخشی خود را در اهداف چشم‌انداز و برنامه‌های سرمایه‌گذاری کلان معدن و صنایع معدنی به طور مشخص‌تری تعیین کند.

ویدر این نشست که معاونان و مدیران ایمیدرو به همراه مدیران صندوق بیمه معدنی حضور داشتند، ادامه داد: حضور در سرمایه گذاری‌های کلان در فولاد، مس، آلومینیوم و …، اکتشافات به ویژه در بخش عمیق، فرآوری مواد پیشرفته و استراتژیک و … از جمله حوزه‌های آتی این صندوق باید قرار گیرد.

به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، نیاز است که علاوه بر نگاه ملی، اهداف و برنامه های فرامنطقه‌ای و بین المللی بخش معدن مورد حمایت این صندوق قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار کرد: با جذب مشاور می‌توان اهداف جدید را ترسیم کرد به طوری که در دوره‌های ز مانی متفاوت، اقدامات و عملکرد را به صورت کمی، پایش و رصد کرد.

صدور ۹۶۱ میلیارد تومان بیمه نامه در هفت ماه ۱۴۰۰

پیش از جعفری، فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری‌های معدنی، از رشد بیش از دو برابری عملکرد صندوق (در صدور بیمه نامه) طی هفت ماه امسال، نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی با ارائه گزارش عملکرد صندوق گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه، ۹۶۱ میلیارد تومان بیمه نامه توسط این نهاد صادر شد در حالی که عملکرد کل سال ۹۹ برابر با ۴۷۵ میلیارد تومان بود.

دهقانی، با بیان اینکه ۱۹۶۷ میلیارد تومان بیمه نامه نیز آماده صدور است، پیش بینی کرد که عملکرد این صندوق تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۲ هزار میلیارد تومان برسد.

وی درباره عملکرد اشتغال این نهاد اظهار کرد: اقدامات فوق سبب اشتغال مستقیم ۹۳۰نفری در بخش معدن و صنایع معدنی شده و پیش بینی می‌شود با صدور بیمه نامه‌های جدید، ۱۸۰۰ شغل مستقیم دیگر به رقم فوق افزوده شود.

مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی همچنین گفت: مطالبات جدیدی به ارقام گذشته اضافه نشده و سال به سال در حال کاهش مانده مطالبات صندوق شده‌ایم.

وی درباره برنامه افزایش سرمایه گفت: امسال در پی تحقق سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد تومانی هستیم تا بتوان در آینده ضمن تنوع بخشی به نوع خدمات، با کمک بانک‌ها تسهیلات بیشتری به حوزه معدن ارائه دهیم.

دهقانی تصریح کرد: افزایش سرمایه صندوق تا ۵ هزار میلیارد تومان را در برنامه داریم.

کاهش ۴۰ درصدی بروکراسی

به گفته وی، از سال ۹۶ تاکنون، با حذف مراحل زائد، شاهد کاهش ۴۰ درصدی بروکراسی در فرایند صدور بیمه نامه شده‌ایم.

مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی درباره برنامه‌های توسعه‌ای و جدید این نهاد گفت: حمایت از استارت آپ‌ها، تقویت همکاری‌ها برای تامین و ساخت ماشین آلات معدنی، اکتشاف به ویژه عمیق، حفاری، اکتشاف عناصر استراتژیک و عناصر نادر، پایلوت‌های نیمه صنعتی و تولیدات در مقیاس نیمه صنعتی و با تکنولوژی بالا، تولید محصولات جانبی با هدف حفظ محیط زیست از این جمله هستند.

دهقانی افزود: در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار حمایت از شرکت‌های حفاری را در مجموعه اقدامات خود قرار داده‌ایم.

در این نشست جمشید ملارحمان عضو هیات عامل ایمیدرو، امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمند سازی و حسام مقدمعلی معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و همچنین سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی و نظارت استراتژیک و امید امامی مدیر معدن ایمیدرو، نکاتی درباره اقدامات این صندوق و همچنین پتانسیل‌هایی موجود برای همگامی اهداف این نهاد با ایمیدرو و توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ارائه کردند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
اعتراض رسمی ذوب‌‌آهن نسبت به داوری بازی با مس رفسنجان
خبر بعدی
ریل ذوب آهن اصفهان به متروی تهران رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست