کد خبر: 91502
معدن
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در غرفه ذوب‌آهن اصفهان:

پیگیر سهمیه سنگ‌آهن ذوب‌آهن در مجلس هستیم

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از پیگیری سهمیه سنگ‌آهن ذوب‌آهن در مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سید محمدرضا میر تاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه متافو حضور یافت.

وی به خبرنگار ما گفت: ذوب‌آهن اصفهان با تولید انواع محصولات استاندارد در کنار تامین نیاز داخل، از محل ارز حاصل از صادرات نیز یاری‌رسان کشور است که این رویکرد ارزشمند شایسته تقدیر است.

وی افزود: در دوره قبل سهمیه مواد اولیه ذوب‌آهن به میزان یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن مطرح شد که متاسفانه محقق نگردید و بنابراین نیاز است این موضوع از طریق نمایندگان اصفهان در مجلس پیگیری شود و ما نیز پیگیر این مصوبه هستیم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنیان‌گذاران ذوب آهن اصفهان دور اندیشانه معادن را در کنار این کارخانه لحاظ کرده بودند اما با جدا شدن معادن این کارخانه دچار مشکل تامین مواد اولیه شده و بنابراین نیاز است مسئولان نگاه ویژه نسبت ذوب آهن که از سهمیه مواد اولیه و یارانه انرژی برخوردار نیست، داشته باشند.

میر تاج الدینی در ادامه به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان پرداخت و اظهار کرد: بنده تولید این محصول استراتژیک را در ذوب‌آهن از نزدیک مشاهده کردم و به عنوان یک ایرانی به این تولید افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: در گذشته وارد کننده ریل بودیم اما کارگران پرتلاش ذوب آهنی خودکفایی را در تولید این محصول به ایرانیان هدیه کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ذوب‌آهن اصفهان آمادگی خود را برای تأمین کل نیاز داخل اعلام کرده است و ما نیز پشتیبان تولید ملی هستیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
پروژه‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی مشمول تبصره ۱۸ می‌شوند
خبر بعدی
درخشش ذوب‌آهن اصفهان در جشنواره ملی انتشارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست