کد خبر: 2060706
معدن
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت:

ارزش ذخایر ۶ ماده معدنی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت گفت: ارزش ذخایر برجا و قطعی شده 6 ماده معدنی را قریب 10 میلیارد دلار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت ابراهیم‌علی مولابیگی با بیان اینکه مواد معدنی کشف شده در مناطق مختلف شامل سنگ آهن، سرب و روی، طلا، مس، آنتیموان و زغال سنگ است، افزود: در سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تن ذخیره قطعی در کشور کشف و توسط کمیسیون گواهی کشف تأیید شده که این میزان به غیر از میزان ذخایر معدنی کشف شده‌ است که با بررسی و تأیید ادارات کل استان‌ها صادر شده است.

مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صمت در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۰ گزارش پایان عملیات اکتشاف توسط کمیسیون گواهی کشف بررسی شده است افزود: این میزان ذخایر مکشوفه حدود ۱۰۰ میلیون تن کانسنگ آهن، حدود ۷۹ میلیون تن کانسنگ طلا  و حدود یک میلیارد و ۳۲۸ میلیون تن کانسنگ مس را شامل می‌شود.

مولابیگی بیان داشت: ارزش ذخایر طلای محتوی در سال گذشته به بیش از ۳۵۵ میلیون دلار، مس محتوی به بیش از ۸ میلیارد دلار و آنتیموان محتوی به بیش از ۷۲ هزار دلار رسید.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف ارزش کانسنگ آهن را بیش از ۵۹۸ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ارزش کانسنگ زغال‌سنگ به بیش از ۶ میلیون دلار و ارزش کانسنگ سرب و روی به بیش از ۲۱۰ میلیون دلار رسید.

وی  گفت: این میزان ذخیره مکشوفه متعلق به استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، اصفهان، مرکزی، آذربایجان شرقی و سمنان است.

مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صمت اظهار داشت: ارزش ذخایر برجا و قطعی شده ۶ ماده معدنی را قریب ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تداوم رشد بورس/ افزایش ۱۰ هزار و ۹۰۴ واحدی شاخص کل
خبر بعدی
ثبات بازار فولاد و سیمان چگونه در دولت سیزدهم محقق شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست